Log2Report Yerli Yazılım

Log2Report yazılımı Fortigate ,Sophos,Sonicwall güvenlik duvarlarının 5651 kanununa göre loglamasını yapan basit bir yazılımdır.Hedefimiz 5651 kanunun gereğinin yerine getirilmesi olup amacımız Fortinetin Log Analiz cihazı gibi raporlar üreten bir yazılım olmamasıdır.İhtiyaç halinde Fortianalyzer cihazını öneriyoruz.

LOG2REPORT #LOG2REPORT

LOG 2 REPORT NEDİR ?

Log 2 report Fortinet ürünlerinin logunu alıp rapor üreten web yönetimi sunan , ilk yıl kullanımı ücretsiz bir log ve raporlama yazılımıdır.

LOG 2 REPORT NASIL ÇALIŞIR ?

Loglama yazılımı için sanal sunucu veya donanımsal sunucu üzerinde Windows sunucu ortamlarına kurulum yapılabilir.

Kurulum için ihtiyaçlar ; Minimum 8 Gb Memory ,Çift çekirdek işlemci , 500 gb boş disk alanı (cihazınız büyük veya kullanıcı sayınız çok ise memory,cpu ve disk değerleri değişebilir.)

LOG 2 REPORT NEDEN DUYURULDU ?

Fortinetin en ucuz loglama cihazı & sanalı 5.000 usd seviyelerinde.1.000 usd ye cihaz alan bir son kullanıcı loglama ve raporlama tarafı için bu kadar yüksek bedeller ödemek istemediği için LOG2REPORT a ihtiyaç duyulmuştur.

 

 

LOG 2 REPORT RAPORLAMA

Log2report raporlama modülünde 4 ana rapor bulunmaktadır.Şayet rapor servisinden alınırsa raporları kendi tanımlıyor, herhangi bir sınır yok.Bu size sınırsız rapor yanı sıra 5651 gerekliliğinide sağlamaktadır.

LOG 2 REPORT NEDEN KULLANILIR ?

5651 Kanuna göre şirketilerin,kurumların kendi bünyesindeki kullanıcılarına verdiği internet hizmetini loglaması gerekmektedir.Şayet bu kurula uyulmadığı takdirde 5651 kanuna göre it müdürü,outsource elemanı,şirket müdürü veya sahibi kanun nezdinde hukuki duruma düşebilir.Bu tarz durumlara mahal vermemek için ve kanunun gerekliliğini yerine getirmek için log programı kullanılır.

LOG 2 REPORT HANGİ MODEL CİHAZLARLA KULLANILIR ?

Fortinet Fortigate 5.6.x ve üzeri

Fortinet Fortiweb 5.x

Fortinet Fortimail 5.x

Sophos,Sonicwall

Modellerinde kullanılabilir. (ihtiyaç durumunda programa yapılan müdahele ile diğer Fortinet ürünlerini de loglayabilir.)

NOT : Bu program ticari amaçla üretilmemiş olup sadece basit bir 5651 Log yazılımıdır.