Barracuda Zero Trust Network Access, Sıfır Güvenli Ağ Erişimi (ZTNA) “Barracuda CloudGen Access “ Fyde’yi Satın Aldı

Barracuda Sıfır Güven Yetenekleri Ekleyerek Güvenli Erişim Hizmeti Uç (SASE) Platformunu Genişletiyor

Güvenilir bir ortak ve bulut destekli güvenlik çözümlerinin lider sağlayıcısı olan  Barracuda, Barracuda CloudGen SASE platformunu ZTNA yetenekleriyle genişletmek için Palo Alto, California ve  Porto, Portekiz merkezli bir ZTNA sağlayıcısı olan Fyde’yi satın aldığını duyurdu  . Fyde çözümü, her boyuttaki işletmeye Barracuda CloudGen Erişimi olarak hemen kullanılabilir. Yönetilen Hizmet Sağlayıcılar için önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacaktır.

Gartner’a göre: “ZTNA, uygulama erişiminin esnekliğini, çevikliğini ve ölçeklenebilirliğini geliştirerek dijital işletmelerin dahili uygulamaları doğrudan internete maruz bırakmadan başarılı olmasını sağlayarak saldırı riskini azaltır.” 1

Fyde’nin yenilikçi Sıfır Güven çözümü, herhangi bir cihazdan ve konumdan buluta veya şirket içi uygulamalara ve iş yüklerine güvenli, güvenilir ve hızlı erişim sağlar. Fyde’nin ZTNA çözümü, şirket kaynaklarına yalnızca doğru kişinin, doğru cihaz ve doğru izinlerin erişebileceğini sürekli olarak doğrulayarak geleneksel uzaktan erişimle ilişkili güvenlik risklerini ele alır. Çözüm, kullanıcıları hibrit ve çoklu bulut ortamlarında dağıtılan bulutta yerel ve eski kurumsal uygulamalara doğrudan bağlamak için idealdir.

Barracuda Başkanı ve CEO’su BJ Jenkins , “Uzaktan çalışma kalıcı, bulut geçişleri hızlanıyor ve geleneksel kurumsal çevreler ortadan kalktı”  dedi . “Fyde, herhangi bir altyapı, herhangi bir cihaz ve bir kurumsal ağ üzerindeki herhangi bir uygulama üzerinde çalışan güçlü bir ZTNA çözümü sunuyor. Bu satın alma ile Barracuda, dağıtılmış işletmelere uzaktan erişimi modernize etmek, küresel güvenlik ve erişim politikalarını uygulamak ve üretkenlikten ödün vermeden sorunsuz bağlantı elde etmek için yeni bir yol sağlıyor. ”

19 Kasım 2020

Barracuda, geniş ve büyüyen bir bulut özellikli ağ ve uygulama güvenliği çözümleri portföyü sunar. Bu yılın Temmuz ayında Barracuda, Microsoft Azure’da yerel olarak oluşturulan sektörün ilk küresel SD-WAN hizmeti olan CloudGen WAN’ı piyasaya sürdü . Fyde’nin satın alınmasıyla, Barracuda artık kimliğe duyarlı erişim kontrolü ve cihaz tabanlı bağlamsal güvenlik politikaları sağlayarak uygulamaları ve cihazları korumak için modern bir yaklaşım kullanan ZTNA çözümleri sunuyor. Bu satın alma, müşterilere genel buluta dijital geçişlerde yardımcı olmak için Barracuda’nın SASE teklifinin yeteneklerini genişletiyor.

Bu satın alma ile Barracuda, günümüzün karmaşık BT ortamları için farklılaştırılmış yeteneklerini genişletiyor ve güvenlik ekiplerinin aşağıdakiler dahil birçok kullanım durumunu ele almasını sağlıyor:

  • SaaS uygulamalarında güvenli tek oturum açma
  • BYOD cihazlarından uygulamalara güvenli erişim
  • Şirket içinde ve birden çok bulutta bulunan uygulamalara eşzamanlı erişim
  • Mobil cihaz güvenliğini izleme ve kötü amaçlı web sitelerine karşı koruma
  • Basitleştirilmiş ayrıcalıklı erişim ve çok daha fazlası