09 Eki 2020

FortiIsolator

FortiIsolator’a Genel Bakış

Fortinet’in tarayıcı izolasyon platformu FortiIsolator, Fortinet Security Fabric’e ek bir gelişmiş tehdit koruma özelliği ekler ve kritik iş verilerini web üzerindeki karmaşık tehditlerden korur. Web’deki içeriğe ve dosyalara güvenli bir alanda (Isolator üzerinden) erişilir ve ardından risksiz içerik kullanıcılara sunulur.

Web’deki karmaşık tehditler gün geçtikçe çoğalıyor. Hangi sayfalarda hangi tehditlerin bulunduğu ve hangi nesnelerin iyi veya kötü niyetli olduğu konusunda güncel kalmak neredeyse imkansızdır. Gelişmiş saldırıların çoğalmasına ayak uydurmak korkutucu olabilir.

FortiIsolator, kuruluşların en kritik, yüksek değerli hedeflerini tehditlerin saldırılarına karşı güvende tutmalarını sağlar. Kullanıcıların, güvenli içerik oluşturulan yalıtılmış bir ortamda web’de gezinmesine olanak tanır. FortiIsolator, bir kullanıcının bilgisayarına veya cihazına kurulum gerektirmeyen tamamen uzak bir ortamdır.Kullanıcıya gelen link izole edilmiş güvenli ortamda açılarak kullanıcının bir riskten etkilenmesi önlenmiş olur.

Özellikler ve Faydalar

İNTERNET İÇERİĞİNE GÜVENLE ERİŞİN

Web’deki kullanıcı etkinliği, uzak bir izolasyon ortamından geçerek son kullanıcıyı ve cihazı potansiyel olarak riskli web içeriğinden korur.

İSTEMCİSİZ TARAYICI ERİŞİMİ

İçerik, belirli cihazlara veya uygulamalara bağımlılıkları kaldırarak herhangi bir modern HTML 5 tarayıcısına işlenir.

SECURİTY FABRİC ENTEGRASYONU

FortiIsolator , gelişmiş web kaynaklı tehditlere karşı ek bir savunma katmanı eklemek için FORTİGATE , FORTİMAİL FORTISANDBOX ve FORTİPROXY ile sorunsuz bir şekilde entegre olur .

VERİMLİLİĞİ ARTIRIN

İstemcisiz tarayıcı izolasyonu, son kullanıcı için hızlı bir şekilde güvenli web içeriği oluşturarak çalışanları güvenli halde tutar.

GÜVENLİ DEĞERLİ VERİLER

Bu eklenen gelişmiş koruma katmanı, yüksek değerli verileriniz için güvenliği artırır.

KAYNAKLARI SERBEST BIRAKIN

Daha hafif web içeriği oluşturmak, bellek sızıntısı sorunlarını azaltmaya, bilgisayar yavaşlamalarını önlemeye ve proaktif desteğe odaklanmak için değerli personel kaynaklarını serbest bırakmaya yardımcı olabilir.

FortiIsolator, Fortimail ve FortiSandbox ile tümleşik çalışarak mail ile gelen tüm veya istenilen kategorideki linkleri isole edebilir.

Poc veya Demo için destek@f1teknoloji.com.tr adresine mail atınız.

Savaş Demir