13 Nis 2011

Trellix Veri Kaybı Önleme Sistemi DLP Data Loss Prevention

Trellix Veri Kaybı Önleme Sistemi DLP Data Loss Prevention

Tek bir ürünle kapsamlı veri kaybı önleme
Kurumunuzdaki verileri bulunduğu yerde koruyun.

Veri Kaybını Önleme için Tam Koruma (DLP) size ait verileri kurumunuzda, bulutta ve uç noktalarda hassas verileri koruyarak uyumluluk sağlar

Uyumlu Kal

Daha az kritik verilere göre kritik uyumluluk bilgilerinin ve son derece hassas verilerin düzeltilmesine öncelik verin.

Dağıtım ve Yönetimi Basitleştirin

Fiziksel ve sanal az bakım gerektiren cihazlar aracılığıyla sunulan DLP için Trellix Total Protection, kolaylaştırılmış dağıtım, yönetim, güncellemeler ve raporlar için Trellix ePolicy Orchestrator’ı (Trellix ePO) kullanır.

Şirket İçi ve Cloud DLP Politikalarını Senkronize Edin

Uç noktalarda, ağlarda ve bulutta ortak bir politika motorundan yararlanın. Aynı verileri farklı ortamlarda korumak için politikaları yeniden oluşturmaya gerek yoktur.

Merkezi Olay Yönetimi ve Raporlama

Kurumsal cihazlardan veya bulut uygulamalarından kaynaklanan ihlallerden bağımsız olarak Trellix ePO aracılığıyla tüm DLP ihlallerini ve raporlarını yönetin.

DLP için İdeal Çözüm

Alacağınız DLP Paketi ile , veri kaybı önleme çözümümüz şunları içerir: Trellix DLP Discover , Trellix DLP Prevent , Trellix DLP Monitor ve Trellix DLP Endpoint.

Detaylı Adli Tıp Uygulama

Dijital kaydedici olarak hareket etmek için yeniden tasarlanmış Capture teknolojisini kullanan Trellix DLP ve ayrıntılı inceleme için gerçeğe uygun DLP olaylarını inceleyin.

Tüm Veri Türlerini Sınıflandırın

Trellix DLP Monitor, herhangi bir bağlantı noktasından veya protokolden geçen 300’den fazla içerik türünü algılar ve verilerinizi koruyabilmeniz için bilinmeyen tehditleri ortaya çıkarır.

Riskleri Anında Belirleyin ve Ele Alın

Ağ üzerinden seyahat eden tüm hassas bilgileri bulun ve analiz edin ve gelecekteki riskleri önlemek için kolayca kurallar oluşturun.

Verilerin Kontrolünü Elinize Alın

Verileri kimin gönderdiğini, nereye gittiğini ve nasıl gönderildiğini açıklayan kapsamlı raporları görüntüleyin.

Uyumluluğu Karşılamak için Yerleşik Politikaları Kullanın

PCI, GLBA, HIPAA, SOX ve daha fazlası dahil olmak üzere veri kaybı izleme düzenleme gereksinimlerini karşılayın.

Trellix Data Loss Prevention  (veri kaybı önleme) ile sisteminizdeki kullanıcıların istem dışı veya belirli politikalar dışındaki işlemlerini gözlemleyebilir engelleyebilir veya uyarı ekranı çıkarabilirsiniz.Örnekle belirtmek gerekirse Kullanıcıların müşterilere ait kredi kartı veya T.C. kimlik bilgilerini dışarıya email,ftp,web mail,usb cihazlar ile çıkarılması engellenmeli veya kontrol altına alınmalı (monitor) veya bir uyarı ekranı çıkarılmalıdır.

Kritik verilerin kurum dışarısına çıkarılmasını önlenmesi, izlenmesi, alert edilmesi ve raporlanması. Veri sızıntı yöntemleri arasında USB’ye aktarım, Web (HTTP/HTTPS) ortamına yükleme, Email gönderimi, Chat, P2P uygulamaları, ekran görüntüsü alma, içerik kopyalama (copy-paste, control-c,…), bulut ortamına aktarma, CD/DVD’ye yazma gibi yöntemlerde izleme, engelleme, gerçekçe sunma, alarm ve raporlama.

Ek olarak aygıt kontrolü modülü ile PnP, Removable (USB, v.b.) aygıtlar için farklı seviyelerde denetimler sağlamaktadır. USB, infrared gibi port bazlı bloklama yapabildiği gibi, çıkarılabilir sürücü, optic sürücüler gibi PnP aygıtlar üzerinde bloklama, monitor modları da bulunur. Sürücüler üzerinde uzantı bazlı (*.pdf, *.exe gibi) dosyaların doğrudan sürücü üzerinde çalışmasını engelleyerek autorun tehditlerine karşı koruma sağlanabilinir. Harici depolama aygıtlarını Read-only mod’da çalıştırılabilir. Citrix’e özel aygıt kontrolü sağlayabilmektedir.

Trellix Drive Encryption ; Windows platformu için hard disk şifreleme yazılımı
Trellix File and Removable Media Protection ; Windows ve MAC OS X platformları için USB disk (parola yada anahtar ile), dosya ve klasörlerler için şifreleme yazılımı
Trellix Native Encryption Management ; Microsoft BitLocker ve Apple FileVault şifreleme yazılımları için yönetim ve entegrasyon
Trellix ePolicy Orchestrator (ePO) ; Trellix uç nokta ürünleri için yönetim, dağıtım ve raporlama sunucusu.

*Keşif (Discover), Koruma (Protection) ve İzleme (Monitor) modülleriyle beraber Gartner’da yıllardır liderler bölümünde yer alan Full bir Veri Koruma Çözümüne (DLP) sahip olacaksınız.

*Resim tarama teknolojisine (OCR) sahip olacaksınız.

*İsim bazlı, Lokasyon bazlı, uygulama bazlı Veri Sınıflandırma teknolojisine sahip olacaksınız. (ek olarak veri sınıflandırma üreticilerine ektra bir ücret ödemenize gerek yoktur)

*Şifreleme (Disk Encyption, File And Remove Media Encyption (USB şifreleme), hemde Native Encyption (bulut şifreleme) sahip olacaksınız)

*Yeni Nesil Uç Nokta güvenliği (Dynamic Endpoint)(Makine öğrenimi ve Davranış analiz modülleriyle beraber Sıfırıncı gün ataklarına karşı ve Cryptolocker viruslerini uç noktada engelleme)

*TIE (iç istihbarat merkezi teknolojisi ile beraber yaklaşık 160a yakın farklı üreticilerle istihbarat paylaşımı. Fortinet, CP ve Palo Alto gibi firewall markalarıyla Endpoint ve Firewall entegrasyonları)

*Mobil Antivirus Güvenliği (IOS ve Android desteği)

*Uygulama Güvenliği (Application Control ile Whitelisting (dondurma) teknolojisi kapsamında XP, Windows 7 işletim sistemlerine korumanın yanı sıra Termal makineler, yazar kasalar ve printerlar dahil Fixed Devices koruması.

*EDR teknolojisi sayesinde bir iki click ile beraber uç noktada koruma ve aksiyon alma.