28 Ağu 2020

ISO27001 BGYS Danışmanlığı

ISO 27001 BGYS Danışmanlığı

Iso 27001,  Bilgi varlıklarını en etkin ve doğru şekilde koruyan, yasa dışı yollardan erişilme olasılığını en aza indiren ,  yeterli ve orantılı güvenlik kontrollerini sağlamak için tasarlanmış bir yönetim sistemidir. ISO/IEC 27001 Belgesi, bilgi varlıklarınızı yönetmenize ve korumanıza yardımcı olmaktadır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) , kurumun hassas bilgilerini yönetebilmek amacıyla benimsenen sistematik bir yaklaşımdır. Bu sistemin temel amacı hassas bilgilerin korunmasıdır.  ISO 27001, risk yönetimi tabanlı bir yaklaşım kullanmaktadır ve teknoloji nötrdür. 6 bölümlük bir planlama şartnamesi işlemini tanımlar:

  • Bir güvenlik politikası tanımlayın.
  • ISMS’ nin kapsamını tanımlayın.
  • Risk değerlendirmesi yapın.
  • Tanımlı riskleri yönetin.
  • Yapılacak kontrol hedeflerini ve kontrolleri seçin.
  • Uygulanabilirlik beyanı hazırlayın.

İSO 27001 sayesinde yasal tüm zorunluluklar sağlanır, önemli ve gizli bilgilerinizi korumayı doğru bir şekilde yönetirsiniz.Öte yandan riskleri minimum seviyeye indirerek, sistemdeki eksik ve zayıflık durumlarını en iyi şekilde tespit edip, kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalmamak adına önlemler almanızı sağlar. ISO 27001 ile bilgi varlıklarının korunduğu yolunda ortak ve müşteri güveni elde edilirken aranılan kriterlerde öncelikli tedarikçi konumuna gelinir. Hepsinin ortak bir sonucu olarak ise, ulusal ve global seviyede bilinirlik ve söz sahibi olursunuz.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi danışmanlığı sayesinde riskler minimum seviyeye çekilerek, işinizin sürekliliğini daha efektif şekilde sağlamayı hedeflemekteyiz. Uluslararası bilgi güvenliği yönetim sistemi standardı olan İSO 27001 rehberliğinde, çalışanlarınızın farkındalığını arttırmayı hedefleyen eğitimlerimizle birlikte, sürdürülebilir bir yönetim sistemi hedefliyoruz.

Danışmanlık hizmetimiz ile müşterilerimizin ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardına uyumlu hale gelmesini sağlayacak her türlü test, eğitim, analiz, dokümantasyon ve uygulama çalışmalarını yaparak ISO 27001 belgelerini almalarını sağlıyoruz. Belgeler alındıktan sonra, müşterimiz talebi doğrultusunda yıl içinde rutin test ve analizlerle, BGYS sürecinin güncel kalmasını sağlıyoruz.

Kamu sektörü ve özel sektörde faaliyet gösteren bir kuruluş ne kadar büyük olursa olsun ISO 27001 standartları ile her türlü boyuttaki ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye erişmiş olur. Sektörel dağılıma bakıldığında, emlak, tarım, gıda, inşaat, maden, otomotiv, kimya, enerji, nakliyat, toptan satış, finans ve bankacılık, havacılık, ilaç, bilgi, elektronik, perakende satış ve kamu sektörlerinde çalışan firmalar gibi tüm firmalar bu belgeden yararlanarak standartlarını yükseltebilir.