14 Eyl 2009

Trellix Çözümleri

Trellix, lider pazar araştırma firması IDC tarafından dünya çapında ağ güvenliği cihazları lideri olarak seçildi ! SAN JOSE, CA, Sep 02, 2008 (MARKET WIRE via COMTEX News Network)- Secure Computing A.Ş.(NASDAQ: SCUR), lider pazar araştırma firması IDC tarafından bugün Web Güvenlik Cihazları’nda dünya çapında lider olarak adlandırıldığını duyurdu.

Ağustos 2008’teki IDC raporundaki yeni bilgi, ‘’Dünya çapında 2008-2012 Web Güvenliği tahmini ve 2007 Satıcı Hisse Senetleri” gösteriyor ki, içlerinde Blue Coat, Trellix ve Trend Micro’nunda bulunduğu diğer tüm satıcılara oranla Secure Computing Web Güvenlik Cihazları’yla % 11 ‘lik pazar payını elinde bulunduruyor. IDC Raporuna göre,Web Güvenlik pazarı 3 farklı bölümden oluşuyor.Yazılım,Donanım veHost Servisleri.Web güvenliği pazarında donanım bölümü 2007 yılında $256.7 milyona ulaştı ve önümüzdeki 5 yıl içinde $745.4 milyona ulaşması bekleniyor. IDC tahminine göre, önümüzdeki 5 yıl içinde her yıl için %23.6’lık bir büyüme öngörülüyor. Böylece Web güvenliği donanım sektörünün web güvenliği yazılım sektörünü 3 kattan daha fazla oranla geride bırakacağı tahmin ediliyor.

Secure Computing donanım alanındaki liderliğinde,şirket tahmin edilen büyümeyi sermayeye katmayı planladı.İlave olarak,bu liderlik konumunda, gelişen Web2.0 ‘a ait adres ve korumaya karşı şirket tarafından devam eden çalışmaları onaylıyor. Ekim 2007’de,Secure Computing işletmeleri korumaya yönelik, yeni tehlikelerin ortaya çıkması,varolan Web ve gönderim tehlikelerinin artması gibi onların ortamını koruyan”Secure Web 2.0 Anti-Threat” (SWAT)’in ortaya çıkmasına öncülük etmiştir.IDC’ye göre, Web güvenliği; Web filtreleme ürünleri , Web anti-malware ürünleri,Web uygulama firewall ürünleri ve Web içerik filtreleme ürünlerini içeriyor. Web güvenlik ürünleri yazılım,donanım ve host servis platformları üzerine yayılmıştır.Aynı zamanda web güvenlik ürünleri gelen (malware) ve giden (veri sızdırılması) tehlikelere karşı korur. Secure Computing A.Ş. Hakkında Secure Computing A.Ş. (NASDAQ: SCUR) Şirket Merkezi San Jose, California’da ve dünya genelinde ofisleri bulunmaktadır.Secure Computing, müşterilerine, onların kritik Web,e-mail ve aktif networklerini koruyan kapsamlı bir çözüm seti sunar.Fortune 50’nin yarısından fazla ve dünyaçapında 2.000 den fazla iş ortağı tarafından desteklenen Fortune 500’e dahil 22.000’den fazla global müşterisi bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için, http://www.securecomputing.com

Webwasher Uygunsuz web içeriğini önlemek için URL filtreleme,çoklu spam tespit metodlarını kendinde birleştiren Anti-spam,Proactive Security teknolojisi ile zenginleştirilmiş Anti-Virüs koruması,kendi Anti-Virüs çözümü bulunan şirketlere Content Protection,SSL şifreli trafiğinin içinde gizlenmiş tehditler için SSL Scanner ve IM,P2P bağlantının kontrol edilmesi,bununla ilgili güvenlik riskleri için Instant Message Filter ile neslinin en iyi içerik güvenliğini sağlamaktır. Secure Computing kurumsal gateway güvenlik çözümlerinde dünya çapında lider konumdadır. Trusted Source teknolojisi ile güçlendirilmiş neslinin en iyi çözümleri olanWeb Gateway,Messaging Gateway ve Network Gateway güvenliği ile Kimlik ve Erişim Yönetimi sağlamaktadır.

 • Web Gateway Güvenliği
 • Webwasher
 • Smartfilter
 • Messaging Gateway Güvenliği
 • IronMail
 • IronIM
 • IronNet
 • Edge
 • Radar
 • Network Gateway Güvenliği
 • Kimlik ve Erişim Yönetimi
 • SafeWord SecureWire
 • SafeWord RemoteAccess