24 Oca 2020

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (Firewall)

F1 Teknoloji, bünyesinde çalışan sertifikalı mühendis ekibi ile müşterilerine 7/24 ağ güvenlik hizmeti sunmaktadır.

Küçük ve büyük ölçekli işletmeleri hedefleyen Firewall çözümleri, yazılım veya donanım bileşenlerinden oluşmaktadır. Yazılım çözümleri, sadece kurulu olan bilgisayarları korur. Ağdaki tüm bilgisayarları korumak için her birine tek tek yazılım kurulması gerekir. Bu yazılımları yönetmek hem pahalı hem de yönetimi zor olan bir çözümdür.

Donanım tabanlı güvenlik duvarı çözümleri ise ağınızdaki tüm bilgisayarları korur. Donanım tabanlı güvenlik duvarlarının yönetimi kolaydır.

Ayrıca bu güvenlik duvarı çözümleri, sanal özel ağ (VPN) desteği, antivirüs, antispam, antispyware ve içerik filtreleme yetenekleri içeren kapsamlı bir güvenlik paketi gelmektedir.

Avantajlar
Firewall çözümleri, yönetilebilir bir güvenlik cihazıyla entegre edildiğinde birçok avantaj sunmaktadır.

  • Esnek yapısı ile değişen ihtiyaçlara göre genişletilebilir. E-posta, IP üzerinden ses (VoIP), video ve multimedya programları dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için gelişmiş uygulama katmanı güvenliği sağlarlar. Şirketinizdeki kaynaklara kontrollü erişim sağlar. Uygulamalara veya bilgi varlıklarına yetkisiz erişimi engeller.
  • Çalışan verimliliğini artırır. Bilgisayar korsanlarına karşı yetkisiz erişimi engelleyerek, çalışanların üretkenliğini veya değerli şirket verilerinin kaybolmasını önlemeye yardımcı olur.
  • Güvenlik ihlalleri nedeniyle kritik iş uygulamalarının ve hizmetlerin aksamasını engeller.