24 Oca 2020

E-Posta Güvenliği

Elektronik posta hayatımızda sıklıkla kullandığımız bir teknoloji olmakla beraber, sistemlerimizi tehdit eden yöntemler içinde hala en fazla tercih edilenidir. Örneğin; Malwarelerin %94 oranında E-posta ile gönderildiğini gösteren araştırma sonuçları oldukça çarpıcıdır. Ayrıca son dönemde Covid-19 temalı oltalama mailleri de mevcut riskleri arttırmaktadır.

 

FortiMail e-posta güvenliği çözümü, Ofis 365 entegrasyonunu da kapsayan geniş yelpazedeki kurulum seçenekleri ile kurum mail haberleşme yapınızı güvenli hale getirir. Artan miktarda istenmeyen spam, planlanlı kimlik avı ve iş e-posta saldırıları, fidye yazılımı ve diğer kötü amaçlı yazılımların tespiti yanında FortiMail, kazara veri kaybı ve / veya HIPAA, PCI, GDPR ve diğer düzenlemelere uymama riskini de azaltarak tüm hassas verileri korumak için kullanılabilir.

Fortimail ile içerik yönetimi yapıp tehlikeli içerikleri engellemenin yanı sıra elektronik postaların ekinde ki url (web sayfası linklerinide) de analiz edip engelleyip bunu size karantina raporu ile sunabilir.Tehlikeli içeriği olan bir emailin yanı sıra içeriğinde ki url’in analiz edilmesi sizi tehlikelerden korumakla kalmayıp aynı zamanda olta avcılığına karşıda güvenli hale getirmektedir.

 

Dahası kurumunuza özgü trafiği denetleyerek, sürekli öğrenen yapay zeka ile desteklenmiş FortiSandbox ve son noktada izolasyon sağlayan FortiIsolator entegrasyonu sayesinde güvenlik risklerini daha da azaltabilirsiniz.