websec

11 Eyl 2009

FortiWeb Web Güvenliği

Fortinet’ten FortiWeb Web Uygulama Güvenlik Çözümüwebsec

  • FortiWeb web üzerinden web sunucunuza yapılan istekleri veritabanı ve aralarındaki değişiklikleri koruyarak daha hızlı bir iş akışı sağlar.Xml’li koruyarak dengeleme ve işlemleri hızlandırır.
  • Günümüzde web üzerinden kodlar ile yapılan ataklara karşı Fortinet çözüm olarak FortiWeb Web Uygulama Güvenlik Çözümü ürün ailesinde yerini aldı.
  • FortiWeb orta ve büyük işletmeler, uygulama servis sağlayıcıları ve Servis olarak sunulan Yazılımlarda ((Saas) (Sofware as a Service)) sağlayıcıları ve büyük ölçüde dağıtım yapılarında zaman ve web tanıtılması ve karmaşık tabanlı uygulamaları azaltabilmeniz için tasarlanmıştır.
  • FortiWeb ile gizli bilgilerinizin güvenliğini sağlanabilmektedir. PCI (https://www.pcisecuritystandards.org ) uyumludur.Kredi kartı ile internet üzerinden çekim olan pos serverların PCI Standardına uygunluk açısından bu güvenliği Kredi Kartı Kullanıcıları için sağlamak zorundadır.
  • FortiWeb geleneksel web uygulaması güvenlik duvarları dışında XML güvenlik uygulama, uygulama hızlandırma ve sunucu yük dengelemesini sağlamak içindir.
  • Fortinet FortiWeb ile banka, faktoring, finansal çözümler sunan firmaların güvenliğine aday olduğunu göstermektedir.

FortiWeb’in Faydaları

FortiWeb Web uygulama güvenlik duvarıdır.FortiWeb imza ve parametre doğrulayarak oturum yönetimi, akış uygulama ve diğer teknolojilerin zayıf web uygulamalarına karşı saldırılarını engellemek için tasarlanmıştır.
XML ateşduvarı doğru şekilde zorlar ve XML IPS kodlu, şema doğrulama, WSDL doğrulama, XML ifade ve diğer sınırlı güvenlik teknolojileri ile geliştirilen sayfaları desteklemektedir.
(Cross Side Script)Çapraz tehditleri engelleme, SQL enjeksiyon, buffer overflow, dosya dahil, servis, çerez zehirlenmesi, şema zehirlenmesi reddine web uygulamaları ve veritabanı güvenliği hassas içerik Garantiler güvenlik ve sayısız başka saldırılar.
PCI DSS 6,5 olarak yardımcıları ve OWASP ilk 10 web uygulaması zayıflıklar ve web engellemek için saldırılara tabanlı web uygulaması güvenlik duvarı teknolojisi kullanarak karşı koruyarak 6,6 uyumu.
FortiWeb ne olursa olsun en küçük kod değişiklikleri veya eklemeleri gibi tüm web uygulamalarına koruma sağlayarak, dağıtım ve yönetim karmaşıklığını azaltır.
SSL şifreleme ve XML işbirliği ile işlemleri hızlandırmaktadır, offloads şifreleme fonksiyonları ve web sunucusu işleme gereksinimlerini azaltır.
Uygulama tabanlı olarak Sunucu yük dengeleme ve içerik yönlendirme hız kazandırır, sunucu kaynak kullanımını geliştirir ve uygulama kontrolu sağlar.
Aktif / pasif yüksek erişilebilirlik desteği uygulamaları kullanılabilirliği sağlamak için tam yapılandırma senkronizasyon sağlar.