1

16 Şub 2011

WatchGuard Spam Blocker Makale

WatchGuard Firewallımız varsa güvenli ve sağlıklı bir email security ile spam maillerden kurtulabiliriz. Bunun için öncelikle yapılması gerekenler sırası ile aşağıda resim resim anlatılmıştır.

Policyde SMTP kuralımızı edit yapıp proxy ayarını aşağıdaki gibi edit yapılmalıdır.spamBlocker da enable checklenmelidir
Confirmed Spam kısmından seçeneklerden tercih ettiğimizi seçmemiz gerekmektedir.Confirmed Spam kısmındaki seçenekler kısaca aşağıda listelenmiştir. Karantina mailleri için wsm kurulumunda quarantina sunucusu kurulmalıdır.

Şayet maillerde spamlerin işaretlenmesini yani gelen spam maillerinde içeri girmesine izin vermek istiyorsanız add subject tag seçeneğini seçip dikkat spam maildir gibi bir uyarı yapabilirsiniz.Outlooğunuzda oluşturacağınız bir kurallada konusunda bu kelime varsa spam klasörüne taşı diyebilirsiniz.

aşağıdaki tabloda onaylanan spamleri deny yap,bulk ları deny yap şüpheli olanları deny yap denilmiştir.Log kısımlarına check koyularak bu maillerin loglanmasınıda sağlayabilirsiniz.Spam blocker servisi kullanılamaz durumda iken gelen mailleri allowed diyerek içeri alabilirsiniz.