ws_hp_0

14 Eyl 2009

Hp Çözümlerimiz

HP iş koruması ile iş sürekliliğinizin güvenliğini sağlayın
İşletmenizde bir güç kesintisi, sistem çökmesi, su baskını gibi bir doğal afet veya 50.000 bilgisayar virüsünden birisi ile karşılaşılırsa ne olur? Sistemleriniz çalışmaya devam edebilir mi? İşle ilgili önemli bilgilerinizi kaybeder misiniz?

Günümüzde yukarıda belirtilenler gibi oldukça ciddi tehditler söz konusudur ws_hp_0ve bu sorulara vereceğiniz yanıt, işletmenizin bu tehditlere karşı ne kadar hazırlıklı olduğunu gösterir.
HP, işletme korumasının bir proje olmadığını, işletmenin sürekliliği sağlamak için bir tür iş yapma biçimi olduğunu düşünmektedir. Başarılı olmak için, günlük sorunları veya işletmenizi geçici olarak devre dışı bırakabilecek ve hatta işletmenin kapanmasına neden olabilecek büyük çaplı felaketleri engellemek, bu durumlara karşı hazırlıklı olmak ve onlarla başa çıkabilmek için uygulanması kolay bir strateji gerekir.

HP, aşağıdaki gereksinimlere odaklanan bir İş Koruması portföyü sunuyor:

  • veri koruması; veri toplama, koruma, yedekleme ve kurtarma işlemleriyle, önemli iş verilerinin sürekli kullanılabilir olması sağlanıyor
  • güvenlik koruması; BT sistemlerinizin virüslere, gereksiz postalara, casus yazılımlara ve diğer ihlal tehditlerine karşı korunması sağlanıyor
  • işletmedeki kaynakların kesintisiz kullanılabilirliği; işletmenizin devre dışı kalarak zaman kaybetmemesi için, sistemlerinizin saldırı altında olduğu zamanlarda bile kullanılabilir olması sağlanıyor

HP, işletmenizin korunmasına yönelik bir dizi kolay anlaşılabilir ve uygulanabilir ürün ve hizmet sunuyor.Yakın bir zamanda, çevrimiçi İş Koruması merkezi aracılığıyla kendi dilinizde sunacağımız çevrimiçi öneri ve kılavuzlarla sizlere hizmet vereceğiz. Bu merkez faaliyete geçinceye kadar, çözümlerimiz ve ürünlerimizle ilgili ayrıntılı bilgileri aşağıda bulabilir veya www.hp.com/uk/businessprotection adresindeki İngilizce Web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Veri korumasını geliştirmek için, çeşitli ölçeklerde işletmelerin gereksinimlerini karşılamaya yönelik güvenilir veri koruması ve kurtarma sağlayan yeni HP StorageWorks Ultrium 488 Bant Sürücüsü’nü, yeni HP StorageWorks MSL6000 bant kitaplığı portföyünü ve yeni HP StorageWorks 6000 Sanal Kitaplık Sistemi’ni sunuyoruz.

Veri Koruması amacıyla sunduğumuz portföyümüz, bir LAN üzerindeki sunucular arasında gerçek zamanlı veri çoğaltma gerçekleştirerek hatadan kurtarma becerileri sağlayan ve veri kaybını önleyenHP OpenView Storage Mirroring (HP US) Software gibi yazılım çözümleri de içeriyor.Ayrıca, seçili HP dijital görüntüleme çözümleri, işletmeniz için kritik önem taşıyan basılı belgelerin kolayca erişilebilen, saklanabilen ve yönetilebilen dijital bilgilere dönüştürülmesini sağlıyor.

Güvenlik koruması konusunda yardımcı olmak için, ‘güvenlik katmanları’ olarak tanımladığımız çalışmamız kapsamında bir dizi çözüm sunuyoruz.Eklenen yeni çözümlerimiz arasında, kullanıcıların güvenlik gereksinimlerini anlamalarına yardımcı olan ve işle ilgili yatırımlarını en iyi şekilde korumak için doğru seçimler yapmalarını sağlayan yeni bir Web tabanlı HP SMB Security Solution Centeraracı da bulunuyor.

HP Labs, ağ güvenliğini geliştirmek amacıyla yeni ve bilinmeyen virüslerin yayılmasını yavaşlatan veHP ProCurve Networking Switch5300 ve HP ProLiant Essentials Intelligent Networking Packadreslerinden edinebileceğiniz Virus Throttle teknolojisini geliştirdi. Virüs imzaları yerine, virüs davranışını hedef alarak virüslü sistemin ağ trafiğini engeller ve sizi bilgilendirerek harekete geçmeniz için zaman kazandırır.

Güvenlik hizmetleri katmanında ise, ağa bağlı masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve iş istasyonları için yeni geliştirilen bir uzak hizmet platformu aracılığıyla canlı ve çevrimiçi sorun tanılama işlemleri için ağ yedeklemesi, virüsten koruma yazılım güncelleştirmeleri, Microsoft işletim sistemi düzeltme eki yönetimi, yedekleme ve kurtarma ve Active Chat becerileri sağlayan yeni HP Smart Desktop Management Service (HP UK) sunuluyor.

Haftanın 7 günü ve 24 saat veri kullanılabilirliği gerekiyorsa veya herhangi bir sorun durumunda olabildiğince çabuk yeniden çevrimiçi olmak istiyorsanız, işletmedeki kaynakların kesintisiz kullanılabilmesini sağlayan çözümlerimiz sizin için en uygunudur. Kullandığınız sistem ve uygulamaların kullanılabilirliğini sağlayacak şekilde tasarlanmış olan bir dizi yeni sunucu çözümü sunuyoruz.

Yenilenen HP ProLiant DL380 Package Cluster, iki sunucunun birbirini yedeklemesine olanak vererek, donanım ve yazılım sorunları veya planlanmış sunucu bakımı işlemleri sırasında verilerin kesintisiz olarak kullanılabilmesini sağlıyor.Bu çözüm, yeterince büyük bir dolapta sunulan iki sunucu düğümü ve ortak depolama alanı içeriyor.

HP Integrated Lights-Out (iLO) Advanced Pack, işle ilgili kritik verilerin kullanılabilir olmasını sağlamak amacıyla çoğu HP ProLiant sunucusunda standart olarak bulunan bir özelliktir. iLO Advanced, uzak sunucuları destekleyebilmek istiyorsanız oldukça önemli olan bir uzaktan yönetim becerisi sağlıyor. Sunucudaki işlem durumu ne olursa olsun, sunucunun güç kaynağına, seri bağlantı noktasına ve sistem olay günlüklerine uzaktan tam erişim ve denetim sağlanıyor, tanılama ve onarım süreleri kısaltılıyor ve yüksek maliyetli yerinde destek gereksinimi azaltılabiliyor.

İşletmenin bir felaket sonrasında ayakta kalabilmesinin, ne kadar hızlı şekilde yeniden çalışır duruma gelebildiğine bağlı olduğunu unutmayın.Günümüzün hızla gelişen elektronik tabanlı iş ortamında, BT alanında hazır olma, işletmenin yeniden çalışır duruma gelebilmesinde ana bileşenlerden biridir.HP, bunu yapabilmeniz için daha akıllı, daha basit ve daha güvenli çözümler sunuyor.

{gallery}f1/hp{/gallery}