11 Eyl 2009

Kaspersky AntiVirus

Neden Kaspersky?

Kaspersky Lab ürünlerinin, bilinen virüsleri tespit ettiğini gösteren oranlar, endüstrinin en önemlileri arasında bulunan hatırı sayılır test laboratuvarları AV-Test.org ile AV-Comparatives.org tarafından yönetilen bağımsız testler (toplam tespit oranları sırasıyla 98.86% ve 98.46% olmuştur) sayesinde doğrulanmıştır.

Bağımsız birkaç teste göre, Kaspersky Lab ürünleri sistem performansında en düşük vuruşa sahiptir: Dosya, antivirüs korumasıyla kopyalandığı esnada en düşük sistem yavaşlatmasını sağlanmıştır.

AV-Comparatives.org araştırma laboratuvarı tarafından yürütülen bağımsız testler, Kaspersky Lab’ın yeni tehdit tepki zamanını 0’dan 2 saate kadar kısalıkta göstermiştir.

Kaspersky Business Space Security’de bulunan bir uygulama olan Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations, bilinmeyen tehditlere karşı proaktif koruma sağlayan bulgusal bir çözümleyici içerir. Kasım 2007’de, AV-Comparatives.org tarafından yürütülen testlerin sonucuna dayanarak, Kaspersky Lab ürünlerini içeren bulgusal çözümleyiciye, en üstün belge— Advanced+ ödülü verildi.

Kaspersky Lab çözümü, ek bir koruma düzeyi — davranış engelleyici (proaktif savunma modülü olarak yapılmış) sağlar. AV-Comparatives tarafından yürütülen testlerin sonuçları temel alınarak, Proaktif Koruma Ödülü’nü almıştır.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations’da bulunan proaktif savunma modülü, bilinmeyen kötücül bir program tarafından saldırı meydana geldikten sonra bile sistemi geri yükleme kapasitesine sahiptir.

Kaspersky Lab çözümleri, Gelişmiş Dezenfektasyon teknolojisi sayesinde aktif virüsleri gidermede en iyi sonuçları ortaya koyar.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations, rootkit faaliyetine özgü sistem anormalliklerini tespit etme yeteneğine sahiptir. Bu, uygulamanın şimdiye kadar bilinmeyen yeni rootkit’lerle etkili olarak savaşmasına olanak sağlar.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations içeriğine POP3 / SMTP / IMAP4 protokolleri yoluyla iletilen mesajları anında tarama dahildir.

2000’in üzerinde depolama ve yardımcı program için sıkıştırma formatı desteği, depolanmış ve sıkıştırılmış dosyalardaki virüsleri tespit etmek açısından, Kaspersky Lab ürününü rakip ürünlerin arasında bir lider yapar. Ayrıca Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations, kullanıcı verisine zarar vermeden ARJ, CAB, RAR, ZIP ve LHA arşivindeki virüslü dosyaları onarma yeteneğine sahiptir.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations’daki güvenlik duvarı, şebeke trafiğini taramada modern teknolojileri baz alır ve durum tabanlı paket denetlemesini destekler. Matousec.com tarafından yapılan sızma testleri, iyi bilinen diğer bazı üreticilerin ürünlerine göre daha yüksek derece alan Kaspersky Lab’ın güvenlik duvarının, etkinliğini kanıtlamıştır.

Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations, phishing saldırılarına karşı etkin koruma içerir.